Dlaczego przy ŁZS pojawiają się krosty na głowie: | Przy ŁZS drożdżopodobne malassezia furfur wnikają w warstwę rogową naskórka, przez co uwalniają substancje tworzące stan zapalny skóry. Dlatego właśnie lipofilne pasożyty nadmiernie namnożone zapoczątkowują, charakterystyczne dla wyprysku łojotokowego, zmiany skórne. |
Co zrobić w przypadku niepokojących objawów, jak dziwne krostki na głowie: |
|
Jeżeli pojawiają się niepokojące objawy, jak krosty na głowie, nie należy ich drapać, wyciskać, a tym bardziej lekceważyć, gdyż mogą manifestować pewne choroby ogólnoustrojowe oraz choroby skóry. Koniecznie trzeba skontaktować się z dermatologiem, by dobrał optymalne leczenia, dostosowane do potrzeb chorego – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica
Profesjonalne dermokosmetyki – emulsja, płyn i szampon na krosty na głowie oraz inne objawy związane z ŁZS – w zestawie Seborh
Szampon Seborh – zawiera cenne składniki jak: betaina, pirokton olaminy, biolin i siarczek selenu. Preparat zabija grzyby oraz bakterie, gruntownie oczyszcza skórę głowy oraz włosy. Lekka formuła szamponu ułatwia złuszczanie, ale też usuwanie łuski, martwego naskórka, jak również sebum. Po aplikacji naskórek ma gładką, odżywioną powierzchnię.
Emulsja Seborh – ma w sobie substancje, typu: NMF, kwas mlekowy, olej konopny czy siarka. Produkt wpływa na normalizację gruczołów łojowych, skóra szybko jest odkażona, ukojona i wygładzona.
Płyn Seborh – znajdziesz w nim m.in.: glukonolakton, ale też ekstrakt z nagietka, argininę i kwas migdałowy. Mgiełka aktywnie odżywia naskórek, normalizuje nadmierne złuszczanie naskórka. Co ważne płyn wspomaga mikrokrążenie, wzmacnia naczynia krwionośne, dodatkowo reguluje pracę sebum.
Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!
Jak stosować zestaw Seborh?
Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.
Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Więcej na stronie seborh.pl
Pielęgnacja przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy – co robić, żeby pozbyć się dokuczliwych objawów, typu krosty we włosach?
Skieruj się do specjalisty, potwierdź diagnozę i rozpocznij właściwe leczenie. Lekarz może zlecić Ci stosowanie leków na receptę lub inne odpowiednie preparaty bez recepty. Utrzymuj z nim regularny kontakt, stosuj się do zaleceń. ŁZS to choroba z okresami remisji i nawrotów, więc nie możesz zrezygnować z profesjonalnych dermokosmetyków, które będą łagodne dla skóry, a jednocześnie skuteczne i działające holistycznie.
Podsumowanie
ŁZS głowy nieleczone może się rozprzestrzeniać na inne obszary ciała, bogate w gruczoły łojowe. Ze względu na to konieczny jest regularny kontakt z lekarzem oraz odpowiednia pielęgnacja, przy pomocy dermokosmetyków na bazie naturalnych składników aktywnych, jak wyciągi, ekstrakty i kwasy. Takie wysokiej jakości produkty szybko zabiją namnożone grzyby, wzmocnią barierę ochronną skóry, a także zlikwidują krosty na skórze. Szybko normuje się też łuszczenie oraz praca gruczołów łojowych, co jest niezwykle istotne. Warto pamiętać o właściwej pielęgnacji dermokosmetykami nawet w okresie remisji.