wtorek, 15 października 2024 14:22

Kilka sposobów na odbudowanie zniszczonych włosów.

Częste farbowanie włosów, codzienne suszenie i prostowanie oraz niewłaściwa pielęgnacja mają niekorzystny wpływ na kondycję włosów. Włosy stają się suche, poplątane, brakuje im blasku i sprężystości. Oczywiście jest możliwa ich regeneracja, lecz wymaga to systematyczności i cierpliwości.
  • 19.06.2019 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kilka sposobów na odbudowanie zniszczonych włosów.

Na początek wizyta u fryzjera.

Bez podcięcia włosów nie ma szans na poprawę wyglądu włosów. Prędzej czy później zniszczone końcówki się wykruszą, a to nie wygląda dobrze. Jeśli nie chcemy obcinać całej długości zniszczonych pasm, można robić to stopniowo. Fryzjer doradzi również odpowiednią maskę do włosów, którą należy stosować kilka razy w tygodniu, dopóki włosy nie zaczną wyglądać lepiej. Ważne jest, aby maska do włosów zawierała składniki takie jak: aloes, gliceryna, miód, kwas hialuronowy, a także jedwab, keratyna, oleje roślinne.

Eliminacja szkodliwych czynników.

Aby poprawić kondycję włosów, należy usunąć przyczynę problemu. Bardzo częste farbowanie czy rozjaśnianie włosów przyczynia się do ich wysuszenia i niszczenia, dlatego warto z tego zrezygnować. Można zastosować naturalne metody farbowania, jaką jest na przykład henna do włosów. Jest to dobry sposób, jeśli celem jest łagodne farbowanie i nieznaczna zmiana koloru. Henna nadaje naturalny kolor włosów, nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych oraz nadaje im połysk i zdrowy wygląd. Pomimo tego, że powszechnie uważa się, że henna wysusza włosy jest to rozwiązanie warte uwagi, gdyż jest to efekt przejściowy, a niweluje go dołożenie łyżki odżywki do włosów do mieszanki.

Zalecane jest rzadsze mycie włosów, a jeśli muszą być myte codziennie, lepiej wybrać delikatne szampony, które nie zawierają SLS i SLES. Ważna jest także technika mycia, nie wolno ich szarpać tylko delikatnie masować skórę głowy i delikatnie osuszyć ręcznikiem. Poza tym po każdym myciu obowiązkowe jest zastosowanie odżywki, a także serum lub specjalnego oleju roślinnego na końcówki. Codzienne suszenie gorącym powietrzem i prostowanie również należy ograniczyć do minimum. Najlepiej pozwolić włosom wyschnąć naturalnie lub użyć chłodnego powietrza suszarki. Chcąc uratować zniszczone włosy, należy zrezygnować z używania lokówki, nawet jeśli przed zabiegiem zastosuje się preparat ochronny.

Podsumowując, zniszczone włosy można odbudować, zależy to od stopnia zniszczenia oraz od sumienności, z jaką przystąpi się do zabiegów pielęgnacyjnych. Już po kilku tygodniach stosowania odpowiedniego nawilżenia oraz unikania szkodliwych czynników można zauważyć pierwsze efekty.

Materiał zewnętrzny


test