niedziela, 22 września 2024 15:34
Reklama
Reklama

Dojeżdżasz, więc musisz płacić - zakaz parkowania na ul. Żelaznej

MALBORK. Władze miasta chyba nie lubią osób, które pracują poza Malborkiem. Najpierw rozszerzona została strefa płatnego parkowania przy dworcu PKP. Teraz samochodów nie można zostawiać także poza nią, na ul. Żelaznej.
Dojeżdżasz, więc musisz płacić - zakaz parkowania na ul. Żelaznej
W ubiegły wtorek na ul. Żelaznej pojawiły się znaki uniemożliwiające parkowanie tam samochodów. Szkopuł w tym, że większość stojących tam aut należy do osób, które dojeżdżają do pracy poza Malborkiem, nie tylko malborczyków, ale również mieszkańców okolicznych miejscowości. Zakaz parkowania oznacza dla nich albo poszukiwanie innych miejsc, w których pozostawiać będą swoje samochody, albo konieczność wykupienia miesięcznego abonamentu, przez który znacznie wzrosną koszty ich dojazdu do pracy. Zdaniem mojego rozmówcy, to nieludzkie rozwiązanie, które ma napchać kasę firmie komunalnej, która jest operatorem płatnych parkingów.
- Komu przeszkadzały samochody stojące w rządku na ul. Żelaznej? - pyta nasz Czytelnik.
Teraz kierowcy, którzy mimo zakazu zostawią tam samochody, mogą spodziewać, że po powrocie będą mieli założone blokady na kołach, a co za tym idzie – będą karani mandatami. Aż do skutku, czyli póki nie zniknie ostatni samochód z ul. Żelaznej.
- Wprowadzenie tych znaków ma swoje uzasadnienie. Chodzi tu w ogóle o uporządkowanie ruchu drogowego wokół dworca, gdzie niedługo zaczną się prace związane z realizacją projektu, na który Urząd Miasta pozyskał dofinansowanie – tłumaczy Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka. - Mamy nadzieję, że jeszcze późną jesienią tego roku ruszą prace związane z przebudową całego otoczenia dworca. Skala wszystkich planowanych prac to 8,5 mln zł. Planowane są skomplikowane roboty podziemne oraz przebudowa całego układu komunikacyjnego. Osoby, które stawiały samochody na ul. Żelaznej już wkrótce nie mogłyby ich tam stawiać właśnie z powodu toczących się prac, do których teraz się przygotowujemy. Mogę tylko powiedzieć tym osobom, że po zakończeniu realizacji projektu w sąsiedztwie dworca powstanie nowoczesny parking na ok. 130 samochodów. Będzie to parking bezpłatny i służył będzie właśnie osobom, które zmieniają środek transportu i przesiadają się na pociąg.

Co to będzie?
 Władze miasta twierdzą, że do końca przyszłego roku zamienią okolice dworca w prawdziwe cacko. Sam plac przed budynkiem będzie niedostępny dla samochodów. Po jego obydwu stronach powstaną dwa ronda” wschodnie, jako peron dla taksówek i zachodnie, służące do przywozu i odbioru pasażerów samochodami prywatnymi. Trzecie rondo powstanie na ul. Żelaznej, gdzie będą również zlokalizowane zatoczki autobusowe zamiast dworca PKS. W planach jest wybudowanie dodatkowego odcinka drogi na przyległym terenie pomiędzy ul. Żelazną i Dworcowa, łączącego
obie ulice. Znajdą się tam również dwa parkingi: na 75 i 19 miejsc oraz trzech zatok autobusowych.

Podziel się
Oceń

20 - 22 września 2024, Gdynia, Dary Ziemi Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.09.2024 W ostatni weekend września podczas Darów Ziemi 🍯🌰🌿🍞 amatorzy tradycyjnych ciast, chlebów, nalewek, wędzonych wędlin, miodów, serów długo dojrzewających czy powideł wysmażanych według staropolskich receptur - mogą czuć się zaproszeni. Na wszystkich stoiskach praktycznie ze wszystkich regionów Polski będzie można nie tylko kupić ale także smakować wyroby. Wybór będzie okazały.Impreza Dary Ziemi od lat służy prezentacji darów ziemi oraz kultury i tradycji różnych regionów Polski oraz krajów - poszczególnych członków unii europejskiej. Zgodnie z tradycją impreza symbolicznie kończy lato i zaczyna sezon jesienny - tj. czas zbiorów i przetwarzania darów ziemi, a także czas sentymentalnej podróży w głąb naszej kultury i tradycji materialnej."Dary Ziemi" to także piknik rodzinny i biesiada na świeżym powietrzu. Na dzieci będą czekały atrakcje "parkowe" - jazdy na konikach, smakołyki oraz zabawy plenerowe.Dary Ziemi Gdynia 2024Na miłośników ogrodów - czekać będą jesienne odmiany kwiatów, w tym wrzosów w wielu odmianach i krzewów, pnączy, cebulki kwiatowe, sprzęt ogrodniczy ... słowem wszystko co jest potrzebne do jesiennych prac w ogrodzie.Zapraszamy na cztery polany:🌻 Polana Tradycji i Smaku stoiska handlowe z różnorodnymi produktami regionalnymi🌻 "Polana Eko"Stoiska setek wystawców i artystów z całego kraju – od Kaszub, Warmii i Mazur przez Wielkopolskę po Bieszczady, Podlasie, Podhale – z ekologiczną polską żywnością, regionalnymi smakołykami i wyrobami rzemieślniczymi.W ofercie m.in.:• miody zwykłe i pitne; nalewki i wina,• wędliny, sery, ryby,• przetwory warzywne i owocowe,• ciasta, andruty i sękacze.• rzemieślnicze wyroby konfekcyjne, • naturalna biżuteria z kamieni, szkła i bursztynów,• tekstylne zabawki,• wyroby i tekstylia do przyozdobienia stołów i kuchni.🌻 „Polana Biesiadna”Tradycyjne specjały polskie do skosztowania, beztroskie biesiady przy ognisku i ciekawy program artystyczny pełen folklorystycznych dźwięków, muzyki ogrodowej, popisów zespołów tanecznych i muzycznych.Liczne atrakcje dla dzieci: przejażdżki na konikach i kucykach, pokazy magii, kreatywne zabawy, warsztaty plastyczne, animacje.🌻 "Polana Ogrodowa"Prezentacja jesiennego asortymentu szkółek i firm ogrodniczych: krzewy i kwiaty, z wrzosami w licznych odmianach na czele, oraz sprzęt ogrodniczy.👦👧 Ogródek Dziecięcej Wyobraźni (sobota + niedziela)BILETY:PIĄTEK: wstęp bezpłatnySOBOTA i NIEDZIELA:normalny – 10 zł;seniorzy i emeryci – 8 złdzieci powyżej 12 lat – 8 złdzieci do lat 12 – wstęp bezpłatny20 - 22 września 2024, Gdynia, Dary Ziemi
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 23°CMiasto: Malbork

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
test