wtorek, 15 października 2024 12:28
Reklama
Reklama

„Rock-Opera Krzyżacy jr.”czyli historia opowiedziana piosenką ze scenografią w grafice 3D

W Fosie Południowej Muzeum Zamkowego zobaczymy Rock-Operę Krzyżacy jr. - widowisko z muzyką graną na żywo. Wydarzenie odbędzie się 8 czerwca br. o godz. 21.30 To nie będzie jednak zwykły musical, to będzie spektakl na miarę czasów! Scenografię w Rock-Operze Krzyżacy jr. nie stworzą rekwizyty nawiązujące do średniowiecza ale nowoczesna animacja komputerowa przygotowana przy wykorzystaniu grafiki 3D autorstwa Denisa Grzechnika z Gdańska.
„Rock-Opera Krzyżacy jr.”czyli historia opowiedziana piosenką ze scenografią w grafice 3D

Wokaliści i instrumentaliści biorący udział w tym projekcie to uzdolniona muzycznie młodzież z Malborka, głównie ze studia wokalnego „Balbiny” i I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, która przygotowuje się do występu już od zeszłorocznych wakacji. Przedstawienie reżyseruje Maria Seibert we współpracy z Violettą Jankowiak, Agatą Kujawą i Tadeuszem Seibertem.

Spektakl oparty jest na przedstawieniu KRZYŻACY ROCK-OPERA, do którego libretto napisał Marcin Kołaczkowski. Autorem muzyki jest Hadrian Filip Tabęcki, a słowa pieśni napisał Jacek Korczakowski.

Jest to bardzo trudne i wymagające przedsięwzięcie, dlatego Maria Seibert zaprosiła do współpracy ekspertów ze świata artystycznego, dzięki którym młodzież się otwiera i szlifuje warsztat nie tylko wokalny ale również taneczny i aktorski. W miniony weekend wokaliści ćwiczyli z AleksandrąGranecką - instruktorką ze Studia Artystycznego Metro przy Warszawskim Teatrze Studio Buffo, prowadzonego przez Janusza Józefowicza. Instrumentaliści z kolei będą współpracować z doświadczonym klawiszowcem Robertem Furs z Elbląga.

Koncerty i spektakle przygotowane przez Marię Seibert zawsze zachwycają i budzą wiele emocji. Nie inaczej będzie z pewnością i tym razem. Piękna i jakże smutna historia miłosna wpleciona w opowieść o czasach panowania krzyżackiego opowiedziana zostanie piosenką. Usłyszymy 14 utworów ze wspaniałą muzyką i niezwykle wymownymi tekstami, które w połączeniu z tańcem, multimedialną scenografią i muzyką na żywo stworzą niezwykły klimat łączący czasy dawne z nowoczesnością. Tego nie można przegapić!

„Rock-Opera Krzyżacy jr.”wystawiona będzie podczas Dni Malborka w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej.

Wykonawcy spektaklu:

Wokaliści: Patrycja Fabiańska, Sandra Elminowska, Zuzanna Małyj, Marta Orlich, Pola Dzięgiel, Klaudia Laskowska, Julia Jasińska, Natalia Knut, Jolanta Duda, Joanna Agejczyk,

Michał Zdziennicki, Szymon Jarmołowski, Michał Wójtowicz, Kacper Kaniepień, Mikołaj Wierzbicki,Dominik Król, Igor Żarski, Filip Pozorski, Robert Puczka, Filip Jurczak

Narratorzy: Weronika Kosior, Pola Dzięgiel

Instrumentaliści: Robert Furs - piano, Jakub Baran - gitara basowa, Max Matusiewicz – perkusja, Janek Statkiewicz i Marcin Oliński - gitara elektryczna

ADAPTACJA LIBRETTA: Maria Keńska-Wyszyńska i Monika Pozorska

Organizatorami tego wydarzenia są Malborskie Centrum Kultury i Edukacji i Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Malborku, partnerem I Liceum Ogólnokształcące w Malborku. Projekt uzyskał dofinansowanie z miasta Malborka.


Podziel się
Oceń

9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024 Organizowana od jedenastu lat, stała się już rozpoznawalnym wydarzeniem w Województwie Pomorskim. Rok rocznie przyciąga blisko dziesięć tysięcy turystów, zainteresowanych hodowlą gęsi pomorskiej i produktami, wytwarzanymi z jej mięsa. Przez trzy dni trwania imprezy, trwa biesiada przy dźwiękach dawnej muzyki, odbywają się występy zespołów folklorystycznych z regionu, a na koniec zatańczyć można na wiejskiej potańcówce. Każdy, kto przyjedzie w tych dniach do Swołowa, będzie miał okazję degustować i kupić gęsinę w różnych odsłonach kulinarnych (gęsie okrasy, pierogi i kartacze z gęsiną, smalce gęsie, gęsi pieczone, półgęski wędzone na zimno, galarety, pasztety z gęsi, zupy na gęsinie: czernina, brukwianka, kapuśniak). Wydarzenie to niezmiennie upowszechnia tradycję spożywania gęsiny w okolicach dnia Św. Marcina. Gęsina w Swołowie, to również okazja by poznać i degustować potrawy i wyroby z tego mięsa, uczestniczyć w targu produktów wiejskich z okolicy oraz, przy okazji, w jarmarku rękodzieła. Jak zwykle obecnych będzie około osiemdziesięciu wystawców ze swoimi gęsimi wyrobami tj. Koła Gospodyń Wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, lokalni hodowcy, przetwórcy i restauratorzy.Atrakcją dla odwiedzających są zawsze warsztaty i pokazy kulinarne, połączone z degustacją. Podczas imprezy odbywają się również pokazy i warsztaty muzealne, prezentujące dawne jesienne prace gospodarskie i domowe. Obejrzeć będzie można również hodowlę gęsi pomorskiej w tradycyjnych warunkach w Zagrodzie Albrechta oraz odwiedzić inne zwierzęta gospodarskie – owce, konie, kozy, kaczki, kury i in. Bilet wstępu na imprezę upoważnia do zwiedzania muzeum i uczestniczenia w pokazach.9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 11°CMiasto: Malbork

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
test