wtorek, 15 października 2024 02:20
Reklama
Reklama

Bursztynkowa duma

9 marca 2019 roku, zespoły z MCK i E, BURSZTYNKI, CALINECZKI i KRASNALE, wyjechały na Ogólnopolski Festiwal Tańca TANECZE MIRAŻE do Bydgoszczy.
Bursztynkowa duma

Autor: Fot. K.Hajdukiewicz

W konkursie uczestniczyło ponad pół tysiąca tancerzy z całej Polski. Miłym dodatkiem konkursu był udział tancerzy z Rosji. Tancerze przyjechali m.in. z Łodzi, Kołobrzegu, Szczecina, Włocławka, Rumii, Inowrocławia, Szczecinka, Świecia, Wąbrzeźna, Bydgoszczy, Malborka. Nasze zespoły prezentowały się w 13 pozycjach tanecznych, gdzie 10 naszych układów zakwalifikowało się do czołówki najlepszych zespołów i tancerzy z Polski. Jest to ogromny sukces, niosący radość i chęć do dalszej pracy.

W kategorii zespoły do 9 lat, KRASNALE zajęły III miejsce, w kat. 10-11 lat CALINECZKI JUNIOR (JAZZ) zdobyły III miejsce, CALINECZKI (KOTY) IV miejsce, i w kat. 14-15 lat BURSZTYNKI wytańczyły II miejsce.
W każdej kategorii było po 10 zespołów. Największe zmagania były w kategorii soliści, ale i tu moi podopieczni weszli do ścisłego finału. W kat. soliści do 9 lat na 20 uczestników nasza KAJA REJ zdobyła VII miejsce, w kat. 10-11 lat na 26 solistów nasza JULIA KUZIKOWSKA zdobyła VII miejsce, a był to jej pierwszy występ, super niespodzianka.

Najbardziej liczna kat.12-13 lat, bo liczyła aż 32 solistów, w której również debiutowała nasza Zuzia Wąsik i otrzymała V miejsce. Ogromny szacunek dla Zuzi! Poziom był bardzo wysoki, ale Zuzia oczarowała Jurorów swoją skromnością i sercem zdobywając bardzo wysokie noty.
W kat. 14-15 lat na 20 solistów, pełna wdzięku Martynka Kraske zdobyła III miejsce. Technika wykonania naszej Martynki jest pełna podziwu. Malborskie zespoły wystąpiły też

w kat. duety i tak: do 9 lat i III miejsce wytańczyły nasze najmłodsze bo 6 letnie, pełne wdzięku i zaangażowania KAJA REJ i HANIA RYŚ. W duetach 10-11 lat i II miejsce wytańczyły: KAROLINA KOZIKOWSKA i MILENA RYŚ. Oba duety po raz pierwszy tańczyły w tym składzie na Festiwalu, same układały figury i ciężko pracowały na taki sukces.

Jestem bardzo dumna ze swoich tancerzy, gdyż ich zaangażowanie i chęć do pracy dodaje mi jeszcze większych skrzydeł do dalszej pracy. Dziękuję zespołom, solistom i duetom za piękne pokazy oraz postawę jaką pokazałyście, iż należy razem z innymi zespołami cieszyć się i gratulować każdemu tancerzowi. Dziękuję Rodzicom za pomoc, Karolinie Hajdukiewicz za piękne fryzury i super zdjęcia, Darii Sierla za pomoc w szyciu strojów.

Przed nami kolejne festiwale, życzę dalszych sukcesów. Do zobaczenia.

Fot. K.Hajdukiewicz



Podziel się
Oceń

9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024 Organizowana od jedenastu lat, stała się już rozpoznawalnym wydarzeniem w Województwie Pomorskim. Rok rocznie przyciąga blisko dziesięć tysięcy turystów, zainteresowanych hodowlą gęsi pomorskiej i produktami, wytwarzanymi z jej mięsa. Przez trzy dni trwania imprezy, trwa biesiada przy dźwiękach dawnej muzyki, odbywają się występy zespołów folklorystycznych z regionu, a na koniec zatańczyć można na wiejskiej potańcówce. Każdy, kto przyjedzie w tych dniach do Swołowa, będzie miał okazję degustować i kupić gęsinę w różnych odsłonach kulinarnych (gęsie okrasy, pierogi i kartacze z gęsiną, smalce gęsie, gęsi pieczone, półgęski wędzone na zimno, galarety, pasztety z gęsi, zupy na gęsinie: czernina, brukwianka, kapuśniak). Wydarzenie to niezmiennie upowszechnia tradycję spożywania gęsiny w okolicach dnia Św. Marcina. Gęsina w Swołowie, to również okazja by poznać i degustować potrawy i wyroby z tego mięsa, uczestniczyć w targu produktów wiejskich z okolicy oraz, przy okazji, w jarmarku rękodzieła. Jak zwykle obecnych będzie około osiemdziesięciu wystawców ze swoimi gęsimi wyrobami tj. Koła Gospodyń Wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, lokalni hodowcy, przetwórcy i restauratorzy.Atrakcją dla odwiedzających są zawsze warsztaty i pokazy kulinarne, połączone z degustacją. Podczas imprezy odbywają się również pokazy i warsztaty muzealne, prezentujące dawne jesienne prace gospodarskie i domowe. Obejrzeć będzie można również hodowlę gęsi pomorskiej w tradycyjnych warunkach w Zagrodzie Albrechta oraz odwiedzić inne zwierzęta gospodarskie – owce, konie, kozy, kaczki, kury i in. Bilet wstępu na imprezę upoważnia do zwiedzania muzeum i uczestniczenia w pokazach.9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°CMiasto: Malbork

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
test