sobota, 12 października 2024 22:26
Reklama
Reklama

Zawodnicy Rzemieślnika dobrze dźwigali w Pucharze Marszałka

Sztangiści Rzemieślnika Malbork startowali w IV Pucharze Marszałka Województwa Pomorskiego w Podnoszeniu Ciężarów. Trzech z nich zajęło wysokie miejsca w swoich kategoriach.
Zawodnicy Rzemieślnika dobrze dźwigali w Pucharze Marszałka

W zawodach we wszystkich kategoriach wzięło udział łącznie 52 zawodników z Polski i Niemiec. Rywalizowało 8 kobiet i 44 mężczyzn.

W kategorii seniorów wielkiej konkurencji jednak nie było. Sklasyfikowanych zostało dwóch sztangistów. Zdecydowanie lepszy okazał się Bartosz Samp z Rzemieślnika Malbork, który wyrwał najpierw sztangę ważącą 165 kg, a później podrzucił 201 kg, czym pobił swój rekord życiowy. Łącznie uzyskał 412,2 pkt Sinclaira.

W kategorii do lat 20 dobrze spisał się inny z reprezentantów Rzemieślnika, Adrian Ubowski. Tutaj rywalizacja była trudniejsza, bo na pomoście zmierzyło się 11 sztangistów. Malborczyk pierwszą próbę w rwaniu na 100 kg spalił, ale potem uporał się z ciężarami o wadze 103 i 107 kg. W podrzucie zawodnik Rzemieślnika wykorzystał tylko jedną z trzech swoich szans. Poradził sobie ze sztangą o wadze 125 kg, a kolejny próby – obie na 130 kg – były nieudane. Jednak 232 kg w dwuboju i 281,7 pkt w klasyfikacji Sinclaira pozwoliło na zajęcie 4 miejsca w tej kategorii wiekowej.

W najmłodszej kategorii – do lat 15 – startowało dwóch ciężarowców Rzemieślnika. Zadowolony z siebie może być Sebastian Waluszkowski, który wyrwał 70 kg i podrzucił 90 kg. Łącznie 160 kg i 190 punktów Sinclaira dało mu trzecie miejsce. Dla zaledwie 13-letniego Wojciecha Kuligowskiego start w gdańskich zawodach był dobrą okazją do zebrania doświadczenia.


Podziel się
Oceń

9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024 Organizowana od jedenastu lat, stała się już rozpoznawalnym wydarzeniem w Województwie Pomorskim. Rok rocznie przyciąga blisko dziesięć tysięcy turystów, zainteresowanych hodowlą gęsi pomorskiej i produktami, wytwarzanymi z jej mięsa. Przez trzy dni trwania imprezy, trwa biesiada przy dźwiękach dawnej muzyki, odbywają się występy zespołów folklorystycznych z regionu, a na koniec zatańczyć można na wiejskiej potańcówce. Każdy, kto przyjedzie w tych dniach do Swołowa, będzie miał okazję degustować i kupić gęsinę w różnych odsłonach kulinarnych (gęsie okrasy, pierogi i kartacze z gęsiną, smalce gęsie, gęsi pieczone, półgęski wędzone na zimno, galarety, pasztety z gęsi, zupy na gęsinie: czernina, brukwianka, kapuśniak). Wydarzenie to niezmiennie upowszechnia tradycję spożywania gęsiny w okolicach dnia Św. Marcina. Gęsina w Swołowie, to również okazja by poznać i degustować potrawy i wyroby z tego mięsa, uczestniczyć w targu produktów wiejskich z okolicy oraz, przy okazji, w jarmarku rękodzieła. Jak zwykle obecnych będzie około osiemdziesięciu wystawców ze swoimi gęsimi wyrobami tj. Koła Gospodyń Wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, lokalni hodowcy, przetwórcy i restauratorzy.Atrakcją dla odwiedzających są zawsze warsztaty i pokazy kulinarne, połączone z degustacją. Podczas imprezy odbywają się również pokazy i warsztaty muzealne, prezentujące dawne jesienne prace gospodarskie i domowe. Obejrzeć będzie można również hodowlę gęsi pomorskiej w tradycyjnych warunkach w Zagrodzie Albrechta oraz odwiedzić inne zwierzęta gospodarskie – owce, konie, kozy, kaczki, kury i in. Bilet wstępu na imprezę upoważnia do zwiedzania muzeum i uczestniczenia w pokazach.9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Malbork

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
test