Jakie pompy masz do wyboru?
W domu, także tym letniskowym, gdy pojawia się konieczność zaopatrywania się w wodę pitną pochodzącą ze studni, najlepiej sprawdzają się:
- pompa głębinowa. To dobre rozwiązanie, jeśli lustro wody znajduje się na znacznej głębokości. Tego rodzaju pompy mogą być montowane zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Napędzane są pracą silnika suchego, półsuchego lub mokrego, a odpowiednie wyposażenie pompy ogranicza do minimum ryzyko jej uszkodzenia.
- pompa odśrodkowa. Ten typ pompy występuje w wersji samozasysającej lub wymagającej zasilania. To optymalne rozwiązanie, jeśli lustro wody znajduje się na głębokości zaledwie kilku metrów. Pompy te wyposażone są z reguły w systemy zabezpieczające przed ich przeciążeniem.
W przypadku odpompowywania wody silnie zanieczyszczonej oraz ścieków bytowo – gospodarczych zdają egzamin głównie:
- pompy zatapialne. Ten rodzaj pomp występuje zarówno w wersji przenośnej, jak i stacjonarnej. Poza funkcją przepompowywania ścieków, pompy zatapialne mogą pełnić rolę osuszaczy zalanych piwnic, odwadniać studzienki oraz wszelkiego innego rodzaju zalane pomieszczenia bądź tereny.
W ogrodzie i szklarni doskonale sprawdzą się pompy pozwalające na stworzenie efektywnego systemu nawadniania przy wykorzystaniu między innymi deszczówki, oraz znakomicie łączące się z elementami systemu zraszaczy. Będą to:
- pompy głębinowe
- zanurzeniowe pompy ciśnieniowe
- pompy zatapialne
O czym warto wiedzieć wybierając pompy?
Czasem warto zaopatrzyć się w odpowiednią pompę, nawet w sytuacji jeśli dysponujemy przyłączem do sieci wodociągowej. To dobre rozwiązanie między innymi dla ogrodu. Niezależnie jednak od tego, jakiej pompy potrzebujemy, zawsze warto zdać się w wyborze na pomoc fachowca. Specjalistyczne doradztwo i najlepszy sprzęt najdziesz z pewnością na http://www.saga.info.pl/