O to zadanie rywalizowało aż 17 firm. Ostatecznie zwyciężyła gdańska spółka, która zaproponowała najniższą cenę, a ta miała największy wpływ na ostateczny wybór w przetargu ogłoszonym przez burmistrza. Wykonawca zaproponował, że wybuduje całość za 5 mln 251 tys. 428,42 zł, przy czym władze miasta skłonne były zapłacić nawet 7 mln 371 tys. 689 tys. zł, bo taka kwota wynikała z kosztorysu inwestorskiego. Część niezbędnych środków na to zadanie, o które zabiegała szkolna społeczność „trójki” udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dotacja wynosi 30 proc. kosztów inwestycji.
Jak informują urzędnicy, okres realizacji zadania przewidziany jest na lata 2017-2018. Prace rozpoczną się w pierwszych miesiącach 2017 r., a planowane zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na maj przyszłego roku.
- Budowa obiektu jest szansą na zwiększenie dostępności do wysokostandardowej infrastruktury sportowej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego. Realizacja zadania umożliwi także wprowadzenie do oferty edukacyjnej szerokiej gamy zajęć i programów sportowo-rekreacyjnych, które obecnie odbywają się w ograniczonym zakresie. Ponadto zapewni całoroczną aktywność fizyczną uczniów bez względu na warunki atmosferyczne. Obiekt będzie również wykorzystywany do promowania w środowisku lokalnym idei zdrowego i aktywnego stylu życia oraz integracji w obszarze szkoła-dzielnica – to oficjalne uzasadnienie realizacji tego projektu.