piątek, 22 listopada 2024 07:39
Reklama
Reklama

Kontrowersyjny wiek mieszkańców

Z budżetu miasta sfinansowane zostały szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców w wieku od 18 do 75 lat. Zdaniem jednego z malborczyków, to dyskryminacja starszych osób.
Kontrowersyjny wiek mieszkańców

Od 1945 r. mieszkam w Malborku, 40 lat pracowałem na rzecz tego miasta. Na jakich zasadach ustalono, że nieodpłatne szczepienie przysługuje wyłącznie do 75 roku życia? Jak tak można traktować starszych ludzi? Wysyłać ich na margines? - dziwi się nasz Czytelnik.

Jego zdaniem, to właśnie osoby grubo po siedemdziesiątce są dużo bardziej narażone na konsekwencje zarażenia się wirusem grypy i ewentualnymi powikłaniami. Dlatego nasz rozmówca nie czekał. Zaszczepił się odpłatnie, w innej przychodni.

- My nie wyznaczaliśmy przedziału wiekowego szczepionych osób, został on ustalony przez lekarzy po konsultacjach z Sanepidem – zapewnia Beata Żaroffe-Preuss, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Malborka.

Jak informuje magistrat, szczepienia odbywać się będą do 21 grudnia w NZOZ Cukromed przy ul. W. Reymonta 18 w Malborku. Ale należy pamiętać, że do szczepienia należy zgłosić się z dowodem osobistym, by potwierdzić swój adres zameldowania lub dowodem i zaświadczeniem o zameldowaniu wydanym w Urzędzie Miasta Malborka.

- To szczepienie jest zarówno dla stałych mieszkańców miasta, jak i zamieszkujących – informuje Beata Żaroffe-Preuss.

Kto nie ma aktualnego adresu zameldowania w dowodzie, albo nie ma go tam wcale, bo nowy dokument nie ma takiej rubryki, może zgłosić się do magistratu po zaświadczenie.

- Przy wydawaniu zaświadczeń o zameldowaniu do celów medycznych osoby takie są zwolnione z opłaty – mówi Beata Żaroffe-Preuss.


Podziel się
Oceń

Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°C Miasto: Malbork

Ciśnienie: 994 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
test