poniedziałek, 23 września 2024 11:22
Reklama
Reklama

„Latające” pokrywy studzienek do poprawki.

MALBORK. - Pokrywy studzienek kanalizacyjnych na jezdni ulic Sikorskiego i de Gaulle'a są luźne. Podskakują, kiedy się przejeżdża – skarżą się kierowcy przemierzający ten malborski odcinek drogi wojewódzkiej nr 515. - Nie minęły jeszcze trzy lata od remontu, koniecznie trzeba poprawić – sugerują.
 „Latające” pokrywy studzienek do poprawki.
Niepokojące sygnały o „latających” pokrywach studzienek na drodze 515 trafiły również do radnych miejskich, którzy występowali podczas wielu sesji samorządu w tej sprawie. Pokrywy te już wcześniej nie trzymały się ściśle studzienek kanalizacyjnych i były poprawiane. Przypomnijmy, remont ulic Sikorskiego i de Gaulle'a zakończył się niecałe trzy lata temu. Droga jest objęta gwarancją. W Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Gdańsku dowiedzieliśmy się, że o problemie malborczyków... nikt tam nie słyszał.
- Muszę najpierw obejrzeć jezdnię i studzienki – powiedział nam w ubiegłym tygodniu Zdzisław Jabłonowski, zastępca dyrektora ds. Utrzymania i Budowy Dróg w gdańskim ZDW. - Oczywiście na skutek eksploatacji mogą być luźniejsze pokrywy, bo są to „urządzenia”, z którymi bywają kłopoty. Nigdy nie leżą idealnie, bo włazy do studzienek nie leżą idealnie równo z jezdnią – tłumaczył Jabłonowski.
W poniedziałek potwierdziły się obawy malborczyków, użytkowników jezdni drogi wojewódzkiej 515.
- Zrobiliśmy przegląd przedgwarancyjny i sporządziliśmy z niego protokół – mówi Zdzisław Jabłonowski. - Pokrywy studzienek kanalizacyjnych są do poprawki, co wykonawca ma obowiązek zrobić przed upływem gwarancji, czyli do końca sierpnia – zapewnia.
Jak się dowiedzieliśmy, część studzienek, podczas wielkiego remontu w 2007 r. i przekładania podziemnych sieci można było wyprowadzić poza jezdnię. Miasto wówczas nie skorzystało z tej możliwości.



Podziel się
Oceń

9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024 Organizowana od jedenastu lat, stała się już rozpoznawalnym wydarzeniem w Województwie Pomorskim. Rok rocznie przyciąga blisko dziesięć tysięcy turystów, zainteresowanych hodowlą gęsi pomorskiej i produktami, wytwarzanymi z jej mięsa. Przez trzy dni trwania imprezy, trwa biesiada przy dźwiękach dawnej muzyki, odbywają się występy zespołów folklorystycznych z regionu, a na koniec zatańczyć można na wiejskiej potańcówce. Każdy, kto przyjedzie w tych dniach do Swołowa, będzie miał okazję degustować i kupić gęsinę w różnych odsłonach kulinarnych (gęsie okrasy, pierogi i kartacze z gęsiną, smalce gęsie, gęsi pieczone, półgęski wędzone na zimno, galarety, pasztety z gęsi, zupy na gęsinie: czernina, brukwianka, kapuśniak). Wydarzenie to niezmiennie upowszechnia tradycję spożywania gęsiny w okolicach dnia Św. Marcina. Gęsina w Swołowie, to również okazja by poznać i degustować potrawy i wyroby z tego mięsa, uczestniczyć w targu produktów wiejskich z okolicy oraz, przy okazji, w jarmarku rękodzieła. Jak zwykle obecnych będzie około osiemdziesięciu wystawców ze swoimi gęsimi wyrobami tj. Koła Gospodyń Wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, lokalni hodowcy, przetwórcy i restauratorzy.Atrakcją dla odwiedzających są zawsze warsztaty i pokazy kulinarne, połączone z degustacją. Podczas imprezy odbywają się również pokazy i warsztaty muzealne, prezentujące dawne jesienne prace gospodarskie i domowe. Obejrzeć będzie można również hodowlę gęsi pomorskiej w tradycyjnych warunkach w Zagrodzie Albrechta oraz odwiedzić inne zwierzęta gospodarskie – owce, konie, kozy, kaczki, kury i in. Bilet wstępu na imprezę upoważnia do zwiedzania muzeum i uczestniczenia w pokazach.9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 21°CMiasto: Malbork

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
test