poniedziałek, 23 września 2024 09:23
Reklama
Reklama

Telebim potrzebny od zaraz, żeby informować podróżnych

MALBORK. Nadeszły ciężkie czasy dla podróżnych. Tych, którzy codziennie zmuszeni są korzystać z usług PKP i tych „niedzielnych” też.
Telebim potrzebny od zaraz, żeby informować podróżnych
Okolica dworca i budynek stacji są wielkim placem budowy, a to za sprawą dużej inwestycji, dzięki której budynek i najbliższa okolica będą na miarę 21 wieku. Ale zanim to się stanie „użeramy się” z brakiem informacji o tym, jak się poruszać i gdzie znajdziemy kasy biletowe
- Życzyłbym sobie i innym pasażerom PKP  lepszej organizacji podczas remontu dworca – powiedział nam Czytelnik. - Przydałyby się jasne wskazówki, gdzie teraz znajdują się kasy biletowe i którędy należy do nich dojść. Ludzie biegają między peronami w poszukiwaniu, co jest niebezpieczne.
Rzeczywiście, idąc do stacji PKP od strony wiaduktu, tuż przy ścianie dworcowego WC, wisi baner ze strzałka, w którym kierunku należy pójść, by dostać się na perony. Nie sposób go nie zauważyć, pod warunkiem, że... nie zasłoni go akurat koparka lub inny wielki pojazd. W tej sytuacji polegać trzeba na życzliwości pracujących przy inwestycji.
- Teren budowy oznakowaliśmy dość dobrze – przekonuje Adam Neumann, zastępca dyrektora Gdańskiego Oddziału Dworce Kolejowe PKP SA.- Duża tablica jest przy toaletach, następna przy końcu budynku, na ścianie i kolejna, kierunkowa, znajduje się za tym budynkiem – wylicza. - Zdajemy sobie sprawę, że jest to uciążliwe dla podróżnych, będzie lepiej w momencie, gdy miasto skończy swoją inwestycję. Na pewno, gdy będzie już chodnik, uda nam się poprawić oznakowanie dla podróżnych, bo teraz musiałby to chyba być ogromny telebim. Niestety, na dziś nie ma super rady na ten problem – twierdzi Adam Neumann.
Kasy biletowe działają już sprawnie, choć jeszcze kilkanaście dni temu były zastrzeżenia. Dziś trzy okienka bez problemów obsługują pasażerów odjeżdżających z Malborka.
Gdyby jeszcze ludzie nie chodzili tam, gdzie nie wolno. Między budynkiem poczty, a toaletami jest przejście, do niedawna chodzili tamtędy – wzdłuż peronu - co odważniejsi. Postawiono zakaz, ale są pasażerowie, którzy się do niego nie stosują.
- Ludzie spiesząc się nie zwracają uwagi na paski zabezpieczające miejsce budowy i znaki – mówi Adam Neumann. - Otwarte drzwi dworca traktują jako zaproszenie do wejścia, chociaż widać gołym okiem, że trwa tam remont – tłumaczy.
A remont idzie na przód – wyburzone zostały sufity, zdjęte posadzki. Budowane są windy, piwnice zostały poddane przebudowie i tylko jest jeden mankament. Mianowicie poziom wód gruntowych jest niski i w związku z tym konieczna będzie budowa odwodnienia, na co inwestor nie jest przygotowany.
- Posadzka dworca, w piwnicy, jest zalewana wodą gruntową – tłumaczy Neumann. - Nie wiem, dlaczego projektant tego nie przewidział.
Zabytkowy budynek malborskiego dworca na razie przedstawia się dość żałośnie, a każdy, kto zamierza wybrać się gdziekolwiek koleją, powinien wyostrzyć uwagę i wzrok, żeby trafić na perony.



Podziel się
Oceń

9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024 Organizowana od jedenastu lat, stała się już rozpoznawalnym wydarzeniem w Województwie Pomorskim. Rok rocznie przyciąga blisko dziesięć tysięcy turystów, zainteresowanych hodowlą gęsi pomorskiej i produktami, wytwarzanymi z jej mięsa. Przez trzy dni trwania imprezy, trwa biesiada przy dźwiękach dawnej muzyki, odbywają się występy zespołów folklorystycznych z regionu, a na koniec zatańczyć można na wiejskiej potańcówce. Każdy, kto przyjedzie w tych dniach do Swołowa, będzie miał okazję degustować i kupić gęsinę w różnych odsłonach kulinarnych (gęsie okrasy, pierogi i kartacze z gęsiną, smalce gęsie, gęsi pieczone, półgęski wędzone na zimno, galarety, pasztety z gęsi, zupy na gęsinie: czernina, brukwianka, kapuśniak). Wydarzenie to niezmiennie upowszechnia tradycję spożywania gęsiny w okolicach dnia Św. Marcina. Gęsina w Swołowie, to również okazja by poznać i degustować potrawy i wyroby z tego mięsa, uczestniczyć w targu produktów wiejskich z okolicy oraz, przy okazji, w jarmarku rękodzieła. Jak zwykle obecnych będzie około osiemdziesięciu wystawców ze swoimi gęsimi wyrobami tj. Koła Gospodyń Wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, lokalni hodowcy, przetwórcy i restauratorzy.Atrakcją dla odwiedzających są zawsze warsztaty i pokazy kulinarne, połączone z degustacją. Podczas imprezy odbywają się również pokazy i warsztaty muzealne, prezentujące dawne jesienne prace gospodarskie i domowe. Obejrzeć będzie można również hodowlę gęsi pomorskiej w tradycyjnych warunkach w Zagrodzie Albrechta oraz odwiedzić inne zwierzęta gospodarskie – owce, konie, kozy, kaczki, kury i in. Bilet wstępu na imprezę upoważnia do zwiedzania muzeum i uczestniczenia w pokazach.9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°CMiasto: Malbork

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
test