poniedziałek, 7 października 2024 10:15
Reklama
Reklama
Reklama

Statuetki wręczono po raz szósty

Najlepszy projekt, wolontariusz, osobowość NGO i mecenat – to cztery główne kategorie nagrody, która trafia do rąk najbardziej zaangażowanych działaczy organizacji pozarządowych oraz tych, którzy z nimi współpracują. Ale w tym roku na tym się nie skończyło.
Statuetki wręczono po raz szósty

Nagroda Baszty Maślankowej po raz kolejny miała wymiar nie tylko miejski, ale powiatowy. Dzięki temu gala konkursu była wielkim świętem trzeciego sektora.

Ideą konkursu jest integracja środowisk działających na rzecz dobra wspólnego oraz wyrażenie podziękowań dla wolontariuszy działających na rzecz lokalnych społeczności i organizacji pozarządowych, dla których społeczne zaangażowanie jest sensem istnienia, oraz instytucji i firm, które ich wspierają – mówiła podczas gali Anna Olkowska – Jacyno z Urzędu Miasta Malborka, członkini Kapituły Baszty Maślankowej.

Pozostali członkowie kapituły to: Małgorzata Woźniak (UKS Olimp), Sylwia Grabowska (Starostwo Powiatowe), Stanisław Ptak (Stowarzyszenie Miłośników Nowego Stawu), Szymon Klein (Makulatura), Jerzy Kapejewski (Koło Przewodników Malborskich), Robert Lijka (Malborska Rada Organizacji Pozarządowych). Ich zadaniem było wytypowanie najlepszych z najlepszych spośród zgłoszonych kandydatów.

W kategorii Najlepszy projekt nagrodzone zostało Myszewskie Towarzystwo Sportowe „Real”.

- To bardzo przyjemna chwila dla mnie, bo członkowie myszewskiego towarzystwa to ludzie godni zauważenia, którzy wiosną sami stworzyli boisko na nieużytku. Jako władze, doceniamy takie oddolne inicjatywy i tym większa jest nasza wdzięczność za to, co zrobili – mówił Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu, wręczają Basztę Maślankową.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki z Malborka oraz Polskie Stowarzyszenie Walk Rycerskich.

Osobowością NGO został okrzyknięty harcmistrz Zdzisław Nowak, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, harcerzy, zapalony żeglarz, autorytet wielu mieszkańców Malborka. Wyróżnienia trafiły do: Pauliny Skrodzkiej za projekt „Koszyk w mieście” zrealizowany w Nowym Stawie i Andrzej Lewandowski z MKS Nogat.

W kategorii Mecenat wyróżnienia odebrali: przedstawicielka firmy Flextronic International Polska oraz Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku. Nagroda główna powędrowała do malborskiej firmy Klaudex.

W kategorii Wolontariusz były trzy wyróżnienia, które odebrali: Izabela Krotowska, Beata Kacprowicz i Wojciech Mieszkuniec. Nagrodę główną odebrała Maria Rakowska, która od 15 lat pracuje z osobami niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie, organizuje zawody pływackie, uczestniczy w Olimpiadach Specjalnych, jest sercem oddana i zaangażowana w tą działalność.

Zgodnie z regulaminem konkursu, Kapituła ustanowiła piątą kategorię w punkcie nagrody i wyróżnienia. A została przyznana Malborskiemu Centrum Kultury i Edukacji za tworzenie dobrych praktyk współpracy między sektorem publicznym a pozarządowym w Malborku. Jednostka szczególny nacisk kładzie na współpracę z trzecim sektorem, realizując z malborskimi organizacjami szereg wydarzeń i przedsięwzięć. I tak już od 40 lat, bo w tym roku MCKiE, jako spadkobierca działalności Miejskiego Domu Kultury, obchodzi swój jubileusz – mówiła Anna Olkowska – Jacyno.

Swoją nagrodę przyznał również starosta malborski, a otrzymało ją Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznymi i Osobom z Trudnościami w Komunikowaniu się w Malborku. Natomiast burmistrz Malborka przyznał swoją nagrodę Agnieszce Predygier, wiceprezes Stowarzyszenia Latorośl w Malborku.

Dla zebranych wystąpiła z recitalem Wioletta Jankowiak.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Malborskie Stowarzyszenie OŚ, Malborskie Centrum Kwadrat przy współpracy Malborskiej Rady Organizacji Pozarządowych. Projekt został dofinansowany przez Miasto Malbork oraz Starostwo Powiatowe w Malborku.

Członkowie stowarzyszeń OŚ i MC2 zdecydowali o przyznaniu specjalnej Nagrody Baszty Maślankowej. Jej laureatem jest Bodo Ruckert,przewodniczący Związku Byłych Mieszkańców Marienburga, za budowanie trwałych mostów współpracy między dawnymi i obecnymi malborczykami i działalność charytatywną, z której korzysta wiele instytucji i organizacji pomocowych.


Podziel się
Oceń

KOMEDIA Z DRESZCZYKIEM komedia z plejadą polskich gwiazd wkrótce w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie Data rozpoczęcia wydarzenia: 12.10.2024 17:00 – Data zakończenia wydarzenia: 12.10.2024 21:00 Czy zdarzało Wam się zaczynać dzień od lektury Instagrama i portali plotkarskich, opisujących rewelacje z życia celebrytów? Jeśli tak to, ten spektakl na pewno przypadnie Wam do gustu . Do pięknej posiadłości nad jeziorem, w 30. rocznicę ślubu, przyjeżdża Konrad - scenarzysta niegdyś hitowych seriali. Nie zamierza jednak tego wyjątkowego wieczoru świętować ze swoją małżonką Izabellą - lekko wyblakłą już gwiazdą kina. Namiętnemu rendez vous z kipiącą erotyzmem Bianką, przeszkodzi niestety nieszczęśliwy wypadek. A może samobójstwo?  Zdrada, zbrodnia, duch i tajemnicze zaginięcie Izabelli - co łączy te elementy? Co Inspektor znajdzie pod przewróconą łodzią i jaką rolę odegra w tym wszystkim potężne medium? Tego dowiecie się zaglądając do domu nad jeziorem, gdzie wraz z nami spróbujecie rozwikłać zagadkę ukrytą w „Komedii z dreszczykiem”. Nie przegap okazji, by spędzić wieczór w dobrym towarzystwie i wesołej atmosferze.Spektakl, który z pewnością zostawi w waszych sercach dużo uśmiechu! W bohaterów komedii wcielili się znani i lubiani, m.in. z seriali telewizyjnych:Magdalena WołłejkoLucyna Malec / Katarzyna Maciąg / Małgorzata Kocik / Ilona ChojnowskaPiotr Cyrwus / Modest RucińskiMarek Siudym Komedia z dreszczykiem12.10.2024, godz. 17.00CKiS w TczewieTczew, ul. Wyszyńskiego 10 Bilety:Punkt sprzedaży biletów: Kasa CKiS tel.534 989 340 https://ckis.interticket.pl/Bilety on-lineKupbilecik https://kbq.pl/130208Biletyna https://bilety.io/1X2fTeBilet https://sklep.ebilet.pl/46443371157258704 - Zamówienia grupowe tel. 531-531-001, [email protected]KOMEDIA Z DRESZCZYKIEM komedia z plejadą polskich gwiazd wkrótce w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024 Organizowana od jedenastu lat, stała się już rozpoznawalnym wydarzeniem w Województwie Pomorskim. Rok rocznie przyciąga blisko dziesięć tysięcy turystów, zainteresowanych hodowlą gęsi pomorskiej i produktami, wytwarzanymi z jej mięsa. Przez trzy dni trwania imprezy, trwa biesiada przy dźwiękach dawnej muzyki, odbywają się występy zespołów folklorystycznych z regionu, a na koniec zatańczyć można na wiejskiej potańcówce. Każdy, kto przyjedzie w tych dniach do Swołowa, będzie miał okazję degustować i kupić gęsinę w różnych odsłonach kulinarnych (gęsie okrasy, pierogi i kartacze z gęsiną, smalce gęsie, gęsi pieczone, półgęski wędzone na zimno, galarety, pasztety z gęsi, zupy na gęsinie: czernina, brukwianka, kapuśniak). Wydarzenie to niezmiennie upowszechnia tradycję spożywania gęsiny w okolicach dnia Św. Marcina. Gęsina w Swołowie, to również okazja by poznać i degustować potrawy i wyroby z tego mięsa, uczestniczyć w targu produktów wiejskich z okolicy oraz, przy okazji, w jarmarku rękodzieła. Jak zwykle obecnych będzie około osiemdziesięciu wystawców ze swoimi gęsimi wyrobami tj. Koła Gospodyń Wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, lokalni hodowcy, przetwórcy i restauratorzy.Atrakcją dla odwiedzających są zawsze warsztaty i pokazy kulinarne, połączone z degustacją. Podczas imprezy odbywają się również pokazy i warsztaty muzealne, prezentujące dawne jesienne prace gospodarskie i domowe. Obejrzeć będzie można również hodowlę gęsi pomorskiej w tradycyjnych warunkach w Zagrodzie Albrechta oraz odwiedzić inne zwierzęta gospodarskie – owce, konie, kozy, kaczki, kury i in. Bilet wstępu na imprezę upoważnia do zwiedzania muzeum i uczestniczenia w pokazach.9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 12°CMiasto: Malbork

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
test