wtorek, 5 listopada 2024 20:01
Reklama
Reklama

Pływacy MAL WOPR w regionalnej czołówce

Dobiegła końca Liga Województwa Pomorskiego w Pływaniu edycja 2014. Zawodnicy Sekcji Pływackiej MAL WOPR mają za sobą trzydniowy maraton startów. Było warto, bo zajęli dobre miejsca zarówno indywidualne, jak i drużynowe.
Pływacy MAL WOPR w regionalnej czołówce

Trzydniowe zmagania rozpoczęli młodzicy z roczników 2001-2002, startując w Kartuzach w drugiej rundzie Ligi Pływackiej Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

- Barwy klubu w ostatniej rundzie reprezentowało 13 najlepszych zawodników. Doskonały występ na kartuskiej pływalni zanotowała Alicja Krauze. W swoim starcie na 100 m stylem dowolnym uzyskała nowy, wymarzony, rekord życiowy, pokonując dystans w czasie poniżej 1:05,00 s. Czas, który uzyskała (1:04,89 s), dał jej drugie miejsce i rozbudził apetyt na dobrą lokatę w klasyfikacji generalnej 13-latek - relacjonuje Iwona Ciecholewska, trenerka Sekcji Pływackiej MAL WOPR.

W drugim starcie na 200 m stylem zmiennym, mimo doskonałej „życiówki” pobitej tydzień po tygodniu (2:42,83 s) malborska mistrzyni zajęła czwarte miejsce. Suma dwóch najlepszych wyników punktowych FINA uplasowała Alę na doskonałym drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

- Alicja została drugą 13-latką w województwie pomorskim. To olbrzymi sukces malborskiej pływaczki, która docelowo przygotowuje się do mistrzostw Polski 13-latków, które odbędą się pod koniec czerwca w Gorzowie Wielkopolskim - przyznaje Iwona Ciecholewska.

Na te same mistrzostwa mają szansę wyjechać także inni pływacy z Malborka. To Maciej Wojtczak, który wypływał w Kartuzach piąte miejsce na 200 m stylem zmiennym i nową „życiówkę” w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym oraz płynący w tej samej sztafecie Michał Wójtowicz, który także pokonał swoją część dystansu z nowym rekordem życiowym.

- Wspaniałą postawę prezentuje na każdych zawodach 12-letnia Oliwia Fryger. W Kartuzach zadziwiła wszystkich fenomenalnym rekordem życiowym (42,54 s) płynąc żabką na drugiej zmianie sztafety 4x50 m stylem zmiennym - chwali zawodniczkę trenerka. - Oprócz tego rekordu zanotowała też dwie „życiówki” w startach indywidualnych na 100 m stylem grzbietowym i dowolnym.

Podobny dorobek ma jej rówieśniczka klubowa, Patrycja Górska. Patrycja zaliczyła dwie „życiówki” na 100 m stylem dowolnym i grzbietowym oraz na 50 m stylem grzbietowym w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym. Dwa rekordy życiowe wywalczył także Szymon Ochociński, po jednej Agnieszka Walczak i Zuzanna Małyj.

- W drugiej rundzie nie mogła brać udziału Karolina Lisowska, która w dniu zawodów reprezentowała Malbork na Finałach Wojewódzkich w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbywały się w Gdyni. Pozostali młodzicy MAL WOPR: Kinga Kapusta, Laura Łukowska, Klaudia Juchniewicz, Kacper Szczuchniak oraz Filip Tkaczyk nie wywalczyli w Kartuzach nowych rekordów, ale każdy z nich dzięki swoim startom wypracował bardzo dobrą, bo ósmą lokatę MAL WOPR w Lidze Województwa Pomorskiego Juniorów na 14 sklasyfikowanych klubów - mówi Iwona Ciecholewska.

Na słupkach startowych, ale na pływalni w Gdańsku, stanęli najstarsi zawodnicy, czyli juniorzy z roczników 1995-2000. W tej kategorii MAL WOPR reprezentowała 11 pływaków. Najlepiej spośród nich spisała się Aleksandra Szymula, która wywalczyła pierwsze miejsce na 200 m stylem motylkowym z nowym rekordem życiowym (2:31,59 s) oraz trzecie na 100 m stylem dowolnym. W klasyfikacji generalnej 15-latek zajęła w gronie bardzo wymagających rywalek doskonałe, bo szóste miejsce.

- Dość zaskakująco o oczko wyżej w klasyfikacji generalnej 16-latek uplasowała się Natalia Haak. Natalia, borykająca się ostatnio z kontuzjami i spadkiem motywacji do treningów, wypadła w Gdańsku rewelacyjnie, zajmując trzecie miejsce na 100 m stylem zmiennym oraz piąte na 100 m stylem dowolnym - chwali zawodniczkę trenerka. - Warto dodać, że w obu startach zanotowała nowe rekordy życiowe. Tak dobry start i świetne miejsce w województwie Natalii mówią same za siebie.

Pierwsze i drugie miejsce zajęła w Gdańsku Julia Sobczyńska. Julia zwyciężyła na 200 m stylem motylkowym, a o oczko niżej uplasowała się w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym. W klasyfikacji generalnej zajęła natomiast 10 lokatę. Doskonale spisali się chłopcy w wyścigu na 100 m stylem dowolnym. Kolejne bariery czasowe pokonali Dawid Dymek (57,98 s) oraz Karol Włodarczyk (58,76 s). Do tak fantastycznych wyników Dawid dorzucił trzecie miejsce na 100 m stylem zmiennym, zaś Karol drugą „życiówkę”, płynąc motylkiem na trzeciej zmianie sztafety 4x100 m stylem zmiennym.

- O ciągłym progresie możemy mówić w przypadku Dominika Jendruszewskiego oraz Dawida Przybytkowskiego. Dominik nie tylko zajął szóste miejsce w wyścigu na 100 m stylem dowolnym i wywalczył nowy rekord życiowy na 100 m stylem grzbietowym, ale także zanotował najlepszą lokatę w klasyfikacji zawodników MAL WOPR w kategorii juniora. Dominik zajął doskonałe ósme miejsce w zestawieniu czternastolatków. Dawid Przybytkowski z nową „życiówką” zajął w Gdańsku siódme miejsce na 100 m stylem klasycznym - wylicza Ciecholewska.

Pozostali juniorzy MAL WOPR (Patryk Jeleniewski, Magdalena Szczerbińska, Maciej Szymula, Kacper Zuchniewski, Damian Górski, Dominika Lewińska, Paweł Włodarczyk oraz Monika Zuchniewska) zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką, ale każdy z nich dzięki swoim startom wypracował doskonałą, najlepszą w historii klubu, szóstą lokatę MAL WOPR na 16 sklasyfikowanych klubów w Lidze Województwa Pomorskiego Juniorów.

Jako ostatni w regionalnej lidze rywalizowali zawodnicy najmłodsi- 10- i 11-letni. Ósemka pływaków MAL WOPR startujących w Człuchowie zaprezentowała się bardzo dobrze, zdobywając nowe rekordy życiowe. Najlepszą lokatę w klasyfikacji generalnej wywalczył 10-letni Jan Grochecki. Nie miał sobie równych na 50 m stylem grzbietowym (40,88 s), zaś w drugim wyścigu, na 100 m stylem zmiennym (1:30,82 s) musiał uznać wyższość tylko jednego zawodnika z Tczewa, najlepszego, jak się później okazało, 10-latka w województwie.

- Nasz młody pływak, dzięki nowym rekordom życiowym w obu startach, wywalczył tak dużą liczbę punktów, że z szóstej lokaty po pierwszej rundzie awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji najlepszych 10-latków naszego województwa. Jaś z dumą przyjmował gratulacje, okazały puchar oraz nagrodę rzeczową w postaci sprzętu pływackiego firmy Arena - opowiada Iwona Ciecholewska.

Krok za Jankiem podąża Maciej Kowalski, który wywalczył w Człuchowie także dwie „życiówki”. Wszystkim najmłodszym pływakom MAL WOPR należą się wielkie brawa. Jedenasta lokata w klasyfikacji generalnej nie oddaje woli walki i ambicji, jaka towarzyszyła naszym zawodnikom na pływalni w Człuchowie. Pozostali zawodnicy w kategorii dzieci, czyli Anna Włodarczyk, Natalia Tyborska, Maria Szczerbińska, Weronika Marchlewska, Alicja Lewandowska, Piotr Pliszka oraz Stanisław Tomczyński pokazali nienaganną technikę i ogromną wolę walki. Zmieniona ostatnio interpretacja przepisów pływania skutkuje bardzo duża liczbą dyskwalifikacji na zawodach. Pływacy MAL WOPR nie tylko nie zaliczyli żadnej dyskwalifikacji, ale ich doskonała postawa i nowe rekordy życiowe pozwalają prognozować medale w wielu najbliższych imprezach.


Podziel się
Oceń

9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024 Organizowana od jedenastu lat, stała się już rozpoznawalnym wydarzeniem w Województwie Pomorskim. Rok rocznie przyciąga blisko dziesięć tysięcy turystów, zainteresowanych hodowlą gęsi pomorskiej i produktami, wytwarzanymi z jej mięsa. Przez trzy dni trwania imprezy, trwa biesiada przy dźwiękach dawnej muzyki, odbywają się występy zespołów folklorystycznych z regionu, a na koniec zatańczyć można na wiejskiej potańcówce. Każdy, kto przyjedzie w tych dniach do Swołowa, będzie miał okazję degustować i kupić gęsinę w różnych odsłonach kulinarnych (gęsie okrasy, pierogi i kartacze z gęsiną, smalce gęsie, gęsi pieczone, półgęski wędzone na zimno, galarety, pasztety z gęsi, zupy na gęsinie: czernina, brukwianka, kapuśniak). Wydarzenie to niezmiennie upowszechnia tradycję spożywania gęsiny w okolicach dnia Św. Marcina. Gęsina w Swołowie, to również okazja by poznać i degustować potrawy i wyroby z tego mięsa, uczestniczyć w targu produktów wiejskich z okolicy oraz, przy okazji, w jarmarku rękodzieła. Jak zwykle obecnych będzie około osiemdziesięciu wystawców ze swoimi gęsimi wyrobami tj. Koła Gospodyń Wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, lokalni hodowcy, przetwórcy i restauratorzy.Atrakcją dla odwiedzających są zawsze warsztaty i pokazy kulinarne, połączone z degustacją. Podczas imprezy odbywają się również pokazy i warsztaty muzealne, prezentujące dawne jesienne prace gospodarskie i domowe. Obejrzeć będzie można również hodowlę gęsi pomorskiej w tradycyjnych warunkach w Zagrodzie Albrechta oraz odwiedzić inne zwierzęta gospodarskie – owce, konie, kozy, kaczki, kury i in. Bilet wstępu na imprezę upoważnia do zwiedzania muzeum i uczestniczenia w pokazach.9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 3°CMiasto: Malbork

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
test