wtorek, 5 listopada 2024 20:16
Reklama
Reklama

Reprezentacja z Malborka na podium

  22 BLT Pochodzę z Malborka to drużyna, która walczyła o tytuły mistrzów Polski podczas zawodów, które w sobotę odbyły się w Osielsku.
Reprezentacja z Malborka na podium

Nordic Walking jest jedną z najbardziej popularnych i rozwijających dyscyplin sportu masowego, można ją uprawiać w każdym wieku. W sobotę odbyły się I Mistrzostwa Polski w Maratonie i III Sztafetowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Osielsku. Przy okazji tych dwóch imprez Mistrzowskich został rozegrany Rajd Gminy Osielsko.

Po raz pierwszy w historii uczestnicy maratonu walczyli o tytuły narodowego czempionatu. Trasa zawodów uzyskała certyfikat Polskiej Federacji Nordic Walking, na bazie której organizowane są zawody z cyklu Pucharu Polski. W tym roku rywalizacja odbyła się w jednej kategorii - open. Drużyny składały się z pięciu osób, w tym minimum dwóch kobiet. Każda z osób musiała przejść dwa okrążenia tj. 8390 metrów.

Uczestnicy startowali na trzech dystansach: maraton – 42 km 195 m, sztafety 10 x 4 km 219,5 m i rajd - 4 km 219,5 m.

W rajdzie Malbork reprezentowały trzy osoby: Milena Walendziak i Jan Walendziak (dzieci, które nie jeden raz staną na podium - warto zaznaczyć, że Milena zajęła trzecie miejsce w Pucharze Polski Nordic Walking w kategorii wiekowej dziewcząt do 13 roku życia ) oraz Dawid Babiński. Dawid Babiński zajął w rajdzie trzecie miejsce.

Grupa Nordinc Walking 22 BLT Pochodzę z Malborka wytypowała do zawodów dwie sztafety. W pierwszej sztafecie wystąpili: Daniel Taras, Bożena Kopczyk, Dawid Jurczyk, Alicja Walendziak i Ryszard Walendziak. Natomiast w drugiej: Jarosław Szczuraszek, Anita Szymula, Renata Rybakowska, Tomasz Lechowski i Monika Kosianowska.

Uczestnicy pierwszej sztafety wrócili do Malborka z pucharem i medalami, ponieważ wywalczyli drugie miejsce. Zawodnicy drugiej sztafety zajęli siódme miejsce. W sztafecie brało udział 12 drużyn.

Zawodników przygotowywali do mistrzostw Polski instruktorzy Polskiej Federacji Nordic Walking – Alicja i Ryszard Walendziak z Malborka. Instruktorzy na terenie naszego miasta utworzyli grupę aktywnych pasjonatów tego sportu. Prowadzą zajęcia grupowe nordic walking dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w każdy piątek o godz. 13 i dla pozostałych mieszkańców Malborka we wtorki i piątki o godz. 19. Wykwalifikowani trenerzy poprawiają technikę, dbają o to, aby z każdym krokiem czerpać jak najwięcej korzyści, jakie daje spacer z kijkami. Można podczas treningów poznać wspaniałych ludzi lubiących spędzać czas aktywnie, najlepiej na świeżym powietrzu, którzy ćwiczą regularnie w miłej atmosferze. Szczegółowych informacji można uzyskać na stronie internetowej: http://pochodzezmalborka.beepworld.pl/.

Bardzo dobra organizacja, za którą odpowiadała Polska Federacja Nordic Walking i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Osielsku, i niezwykła atmosfera zawodów na długo pozostanie w pamięci uczestników.


Podziel się
Oceń

9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024 Organizowana od jedenastu lat, stała się już rozpoznawalnym wydarzeniem w Województwie Pomorskim. Rok rocznie przyciąga blisko dziesięć tysięcy turystów, zainteresowanych hodowlą gęsi pomorskiej i produktami, wytwarzanymi z jej mięsa. Przez trzy dni trwania imprezy, trwa biesiada przy dźwiękach dawnej muzyki, odbywają się występy zespołów folklorystycznych z regionu, a na koniec zatańczyć można na wiejskiej potańcówce. Każdy, kto przyjedzie w tych dniach do Swołowa, będzie miał okazję degustować i kupić gęsinę w różnych odsłonach kulinarnych (gęsie okrasy, pierogi i kartacze z gęsiną, smalce gęsie, gęsi pieczone, półgęski wędzone na zimno, galarety, pasztety z gęsi, zupy na gęsinie: czernina, brukwianka, kapuśniak). Wydarzenie to niezmiennie upowszechnia tradycję spożywania gęsiny w okolicach dnia Św. Marcina. Gęsina w Swołowie, to również okazja by poznać i degustować potrawy i wyroby z tego mięsa, uczestniczyć w targu produktów wiejskich z okolicy oraz, przy okazji, w jarmarku rękodzieła. Jak zwykle obecnych będzie około osiemdziesięciu wystawców ze swoimi gęsimi wyrobami tj. Koła Gospodyń Wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, lokalni hodowcy, przetwórcy i restauratorzy.Atrakcją dla odwiedzających są zawsze warsztaty i pokazy kulinarne, połączone z degustacją. Podczas imprezy odbywają się również pokazy i warsztaty muzealne, prezentujące dawne jesienne prace gospodarskie i domowe. Obejrzeć będzie można również hodowlę gęsi pomorskiej w tradycyjnych warunkach w Zagrodzie Albrechta oraz odwiedzić inne zwierzęta gospodarskie – owce, konie, kozy, kaczki, kury i in. Bilet wstępu na imprezę upoważnia do zwiedzania muzeum i uczestniczenia w pokazach.9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 3°CMiasto: Malbork

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
test