niedziela, 29 września 2024 15:29

Szczypiorniści dobrze zaczynają, a potem „się zacinają”

Polski Cukier Pomezania Malbork odpadła z centralnych rozgrywek Pucharu Polski. Trzy dni później malborska drużyna wygrała mecz ligowy z Wolsztyniakiem Wolsztyn.

Malborscy szczypiorniści w meczu 10 kolejki, w minioną sobotę, wygrali w hali Gimnazjum nr 3 z Wolsztyniakiem 27:24. Wynik wskazuje, że spotkanie było bardzo zacięte i to prawda. Gospodarze zaczęli bardzo zmobilizowani, jednak wraz z upływem czasu koncentracja uciekała.

- Po pięciu minutach zespół spod znaku Polskiego Cukru prowadził różnicą trzech trafień, 5:2. Po kolejnych pięciu minutach natomiast był już remis po 5. Przez następne 120 sekund żaden z bramkarzy nie wyjmował piłki z siatki, a do 16 minuty malborczycy po czterech bramkach z rzędu "odskoczyli" na 4 trafienia. Potem bramkowa przewaga całkowicie stopniała i na dwie minuty przed końcem pierwszej części spotkania na tablicy widniał rezultat 13:13 – relacjonuje Tomasz Grabowski, działacz SPR Polski Cukier Pomezania, na klubowej stronie www.spr-pomezania.malbork7.pl.

Przed zejściem do szatni gospodarze zdołali jednak wypracować nikłą przewagę. Celne rzuty Marka Boneczki i Marcina Miedzińskiego dały naszym zawodnikom prowadzenie do przerwy 15:13. W drugiej połowie malborczycy początkowo poczynali sobie doskonale, uzyskując 6-bramkową przewagę. Można się było spodziewać, że podopieczni trenera Igora Stankiewicza spokojnie sięgną po 2 punkty, ale nic bardziej mylnego. Pomezania pogubiła się, momentami grała niefrasobliwie, roztrwoniła całą przewagę i w 53 minucie... przegrywała 22:23. Na szczęście, nie zabrakło happy endu.

- Stratę w 54 minucie odrobił z rzutu karnego Mariusz Babicki. Później bramki zdobywali kolejno: Michał Derdzikowski, Mateusz Hanis, Boneczko i na początku ostatniej minuty meczu Łukasz Cielątkowski – informuje Tomasz Grabowski.

W 59 minucie Pomezania prowadziła 27:23. Wolsztyniak zdołał rzucić jeszcze jedną bramkę.

Do meczu z Wolsztyniakiem malborczycy przystąpili, będąc już poza burtą Pucharu Polski. W II rundzie rozgrywek centralnych przegrali na wyjeździe z KS Meble Wójcik Elbląg 31:32. I trzeba podkreślić, że z grubsza scenariusz był podobny: nasza drużyna osiągnęła znaczną przewagę, ale ją straciła, tyle że już nie zdołała odwrócić losów spotkania.

- Pierwszy kwadrans był bardzo obiecujący dla zespołu malborskiego. Po czterech bramkach z rzędu w 6 minucie podopieczni Igora Stankiewicza prowadzili 4:0. Kolejne 4 minuty minęły pod znakiem dość wyrównanej gry, ale prowadzenie nadal było po stronie malborczyków. Po dziesięciu minutach na tablicy widniał rezultat 4:7. W kolejnych pięciu minutach prowadzenie zespołu wzrosło do sześciu trafień – relacjonuje Tomasz Grabowski.

Pomezania prowadziła już 12:6, ale wtedy oddała inicjatywę gospodarzom. Mnożyły się niemal szkolne błędy w rozegraniu, brakowało zdecydowania w defensywie, pełno było niepotrzebnych strat i rzutów z nieprzygotowanych pozycji.

- Zemściło się to w taki sposób, że elblążanie konsekwentnie zmniejszali stratę, a czynili to na tyle skutecznie, że na przerwę schodzili do szatni przy wyniku remisowym po 17. W pierwszej minucie po wznowieniu gry po przerwie gospodarze uzyskali pierwsze w tym meczu prowadzenie i nie oddali go już do syreny końcowej – informuje Tomasz Grabowski.

W I lidze do rozegrania pozostały jeszcze trzy kolejki spotkań. Malborczycy (5 miejsce, 13 punktów) grają teraz na wyjeździe z AZS UW Warszawa (11 m., 6 pkt). W kolejnym, bardzo ciekawym meczu podejmą wicelidera, Nielbę Wągrowiec.

Podziel się
Oceń

KOMEDIA Z DRESZCZYKIEM komedia z plejadą polskich gwiazd wkrótce w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie Data rozpoczęcia wydarzenia: 12.10.2024 17:00 – Data zakończenia wydarzenia: 12.10.2024 21:00 Czy zdarzało Wam się zaczynać dzień od lektury Instagrama i portali plotkarskich, opisujących rewelacje z życia celebrytów? Jeśli tak to, ten spektakl na pewno przypadnie Wam do gustu . Do pięknej posiadłości nad jeziorem, w 30. rocznicę ślubu, przyjeżdża Konrad - scenarzysta niegdyś hitowych seriali. Nie zamierza jednak tego wyjątkowego wieczoru świętować ze swoją małżonką Izabellą - lekko wyblakłą już gwiazdą kina. Namiętnemu rendez vous z kipiącą erotyzmem Bianką, przeszkodzi niestety nieszczęśliwy wypadek. A może samobójstwo?  Zdrada, zbrodnia, duch i tajemnicze zaginięcie Izabelli - co łączy te elementy? Co Inspektor znajdzie pod przewróconą łodzią i jaką rolę odegra w tym wszystkim potężne medium? Tego dowiecie się zaglądając do domu nad jeziorem, gdzie wraz z nami spróbujecie rozwikłać zagadkę ukrytą w „Komedii z dreszczykiem”. Nie przegap okazji, by spędzić wieczór w dobrym towarzystwie i wesołej atmosferze.Spektakl, który z pewnością zostawi w waszych sercach dużo uśmiechu! W bohaterów komedii wcielili się znani i lubiani, m.in. z seriali telewizyjnych:Magdalena WołłejkoLucyna Malec / Katarzyna Maciąg / Małgorzata Kocik / Ilona ChojnowskaPiotr Cyrwus / Modest RucińskiMarek Siudym Komedia z dreszczykiem12.10.2024, godz. 17.00CKiS w TczewieTczew, ul. Wyszyńskiego 10 Bilety:Punkt sprzedaży biletów: Kasa CKiS tel.534 989 340 https://ckis.interticket.pl/Bilety on-lineKupbilecik https://kbq.pl/130208Biletyna https://bilety.io/1X2fTeBilet https://sklep.ebilet.pl/46443371157258704 - Zamówienia grupowe tel. 531-531-001, [email protected]KOMEDIA Z DRESZCZYKIEM komedia z plejadą polskich gwiazd wkrótce w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024 Organizowana od jedenastu lat, stała się już rozpoznawalnym wydarzeniem w Województwie Pomorskim. Rok rocznie przyciąga blisko dziesięć tysięcy turystów, zainteresowanych hodowlą gęsi pomorskiej i produktami, wytwarzanymi z jej mięsa. Przez trzy dni trwania imprezy, trwa biesiada przy dźwiękach dawnej muzyki, odbywają się występy zespołów folklorystycznych z regionu, a na koniec zatańczyć można na wiejskiej potańcówce. Każdy, kto przyjedzie w tych dniach do Swołowa, będzie miał okazję degustować i kupić gęsinę w różnych odsłonach kulinarnych (gęsie okrasy, pierogi i kartacze z gęsiną, smalce gęsie, gęsi pieczone, półgęski wędzone na zimno, galarety, pasztety z gęsi, zupy na gęsinie: czernina, brukwianka, kapuśniak). Wydarzenie to niezmiennie upowszechnia tradycję spożywania gęsiny w okolicach dnia Św. Marcina. Gęsina w Swołowie, to również okazja by poznać i degustować potrawy i wyroby z tego mięsa, uczestniczyć w targu produktów wiejskich z okolicy oraz, przy okazji, w jarmarku rękodzieła. Jak zwykle obecnych będzie około osiemdziesięciu wystawców ze swoimi gęsimi wyrobami tj. Koła Gospodyń Wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, lokalni hodowcy, przetwórcy i restauratorzy.Atrakcją dla odwiedzających są zawsze warsztaty i pokazy kulinarne, połączone z degustacją. Podczas imprezy odbywają się również pokazy i warsztaty muzealne, prezentujące dawne jesienne prace gospodarskie i domowe. Obejrzeć będzie można również hodowlę gęsi pomorskiej w tradycyjnych warunkach w Zagrodzie Albrechta oraz odwiedzić inne zwierzęta gospodarskie – owce, konie, kozy, kaczki, kury i in. Bilet wstępu na imprezę upoważnia do zwiedzania muzeum i uczestniczenia w pokazach.9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA