niedziela, 22 września 2024 08:29
Reklama
Reklama

Wiele od serca – za uśmiech i „dziękuję”

MALBORK. Wolontariusze do dzieła! Młodzież zaprzyjaźniona z Młodzieżowym Domem Kultury „Ratusz” postanowiła utworzyć grupę wolontariuszy. Do współpracy zaprasza wszystkich, który mają ochotę poświęcić trochę własnego czasu, aby pomagać potrzebującym.
Wiele od serca – za uśmiech i „dziękuję”
MKW „Ratusz” zaczyna oficjalnie swoją działalność. Młodzież już wcześniej wspierała placówkę, między innymi poprzez pomoc w organizacji ferii zimowych. Grono wolontariuszy cały czas się powiększa, ale przybywa również zadań, jakie Klub sobie wyznacza. W związku z tym, nadal mile widziane są osoby między 16 a 23 rokiem życia, które chciałyby się przyłączyć do MKW „Ratusz”. Spotkanie odbędzie się w siedzibie placówki na Starym Mieście, 26 marca o godz. 18.30. Ludzie, dzięki którym ten wolontariat ruszył, starają się pozyskać środki potrzebne na szkolenia dla wolontariuszy oraz na zakup sprzętu, niezbędnego do prowadzenia kroniki, a także artykułów promocyjnych.
- Chcielibyśmy nawiązać kontakt z wolontariatem w Gdańsku lub Elblągu, zobaczyć jak w większych miastach to działa. Planujemy zająć się szeroko pojętym wolontariatem, skupionym głównie na dzieciach ze świetlic socjoterapeutycznych. Będziemy pomagać przy organizacji różnych imprez. „Ratusz” udostępni nam pomieszczenie. Aktualnie w grupie jest 7 wolontariuszy. Teraz przygotowujemy salę - „Pszczółkę Maję”, pomagamy tam w remoncie. Do końca tego roku jest akcja dożywiania dzieci. Tu, w „Ratuszu” otrzymują codziennie posiłek, przy którego przygotowaniu również pomagają wolontariusze. Do tej pory nie byłem związany z żadną instytucją, działałem jako „wolny strzelec”, tam gdzie była potrzeba, przy organizacji imprez i zbiórkach, na przykład: Oblężenie Malborka, Eurofolk, zbiórki żywności, „Podziel się posiłkiem”, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od 4 lat jestem wolontariuszem, ale największą wiedzę na ten temat zdobyłem, gdy założyłem własną grupę wolontariuszy i od tej pory postanowiłem się tym zająć- opowiada Radosław Gołąbiewski.
- Chodzi o to, żeby pomagać bezinteresownie, nie pobieramy za to funduszy. Gdy są takie duże akcje jak WOŚP, to jest dużo chętnych, aż brakuje identyfikatorów, ale nie ma ludzi do takich mniejszych, pojedynczych akcji. Niektórzy przychodzą tylko dlatego, że liczą na dodatkowe punkty na świadectwie, to hańbi wolontariat - mówi Krzysztof Jarosz, wolontariusz działający wcześniej przy Malborskim Centrum „Kwadrat”. Osoby zainteresowane mogą umówić się na spotkanie telefonicznie lub przyjść 26 marca do „Ratusza”. Radosław Gołąbiewski tel.: 663 965 201, Krzysztof Jarosz: 511 620 292.

Podziel się
Oceń

20 - 22 września 2024, Gdynia, Dary Ziemi Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.09.2024 W ostatni weekend września podczas Darów Ziemi 🍯🌰🌿🍞 amatorzy tradycyjnych ciast, chlebów, nalewek, wędzonych wędlin, miodów, serów długo dojrzewających czy powideł wysmażanych według staropolskich receptur - mogą czuć się zaproszeni. Na wszystkich stoiskach praktycznie ze wszystkich regionów Polski będzie można nie tylko kupić ale także smakować wyroby. Wybór będzie okazały.Impreza Dary Ziemi od lat służy prezentacji darów ziemi oraz kultury i tradycji różnych regionów Polski oraz krajów - poszczególnych członków unii europejskiej. Zgodnie z tradycją impreza symbolicznie kończy lato i zaczyna sezon jesienny - tj. czas zbiorów i przetwarzania darów ziemi, a także czas sentymentalnej podróży w głąb naszej kultury i tradycji materialnej."Dary Ziemi" to także piknik rodzinny i biesiada na świeżym powietrzu. Na dzieci będą czekały atrakcje "parkowe" - jazdy na konikach, smakołyki oraz zabawy plenerowe.Dary Ziemi Gdynia 2024Na miłośników ogrodów - czekać będą jesienne odmiany kwiatów, w tym wrzosów w wielu odmianach i krzewów, pnączy, cebulki kwiatowe, sprzęt ogrodniczy ... słowem wszystko co jest potrzebne do jesiennych prac w ogrodzie.Zapraszamy na cztery polany:🌻 Polana Tradycji i Smaku stoiska handlowe z różnorodnymi produktami regionalnymi🌻 "Polana Eko"Stoiska setek wystawców i artystów z całego kraju – od Kaszub, Warmii i Mazur przez Wielkopolskę po Bieszczady, Podlasie, Podhale – z ekologiczną polską żywnością, regionalnymi smakołykami i wyrobami rzemieślniczymi.W ofercie m.in.:• miody zwykłe i pitne; nalewki i wina,• wędliny, sery, ryby,• przetwory warzywne i owocowe,• ciasta, andruty i sękacze.• rzemieślnicze wyroby konfekcyjne, • naturalna biżuteria z kamieni, szkła i bursztynów,• tekstylne zabawki,• wyroby i tekstylia do przyozdobienia stołów i kuchni.🌻 „Polana Biesiadna”Tradycyjne specjały polskie do skosztowania, beztroskie biesiady przy ognisku i ciekawy program artystyczny pełen folklorystycznych dźwięków, muzyki ogrodowej, popisów zespołów tanecznych i muzycznych.Liczne atrakcje dla dzieci: przejażdżki na konikach i kucykach, pokazy magii, kreatywne zabawy, warsztaty plastyczne, animacje.🌻 "Polana Ogrodowa"Prezentacja jesiennego asortymentu szkółek i firm ogrodniczych: krzewy i kwiaty, z wrzosami w licznych odmianach na czele, oraz sprzęt ogrodniczy.👦👧 Ogródek Dziecięcej Wyobraźni (sobota + niedziela)BILETY:PIĄTEK: wstęp bezpłatnySOBOTA i NIEDZIELA:normalny – 10 zł;seniorzy i emeryci – 8 złdzieci powyżej 12 lat – 8 złdzieci do lat 12 – wstęp bezpłatny20 - 22 września 2024, Gdynia, Dary Ziemi
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 15°CMiasto: Malbork

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
test