niedziela, 22 września 2024 20:35
Reklama
Reklama

Mandat za parkowanie pod domem

MALBORK. Na wszystkich drogach prowadzących na Stare Miasto umieszczono informację: zakaz wjazdu; nie dotyczy posiadaczy identyfikatorów. Ani rodzina ani goście nie dojadą samochodem… Chyba, że zapłacą 500 zł za mandat.
Mandat za parkowanie pod domem
Stare Miasto, pl. Narutowicza, zaplecze Kościuszki: bez identyfikatora nie parkuj

Dlaczego mój syn nie może zostawić samochodu pod moim blokiem na Starym Mieście? Moi znajomi z innego miasta nie mogli podjechać pod mój budynek na pl. Narutowicza. To sygnały od malborczyków, którzy nie rozumieją idei obowiązujących identyfikatorów.


- To gdzie mam zostawić samochód, gdy jadę do rodziców? – pyta nasz Czytelnik, który czasami… wjeżdża na Stare Miasto, ale za każdym razem z „duszą na ramieniu”.
- Zupełnie tego nie rozumiem. Na pl. Narutowicza mogą wjeżdżać tylko mieszkańcy, do tego posiadający identyfikatory. To jak mam podejmować moich znajomych, którzy nie mogą nawet podjechać pod mój blok z bagażami – denerwuje się lokator budynku z pl. Narutowicza.
Okazuje się, że takie oznakowanie umieszczone zostało na wniosek… samych mieszkańców tych dwóch osiedli.
- Do Urzędu Miasta wpływały pisma od wspólnot mieszkaniowych, które wnioskowały o zmianę organizacji ruchu polegającą na ograniczeniu wjazdu na osiedla – tłumaczy Tomasz Lewandowski, p.o. komendanta Straży Miejskiej w Malborku. – Ale i do nas docierają sygnały, że nie wszyscy byli informowani o takim rozwiązaniu.
Tymczasem oznakowanie interpretowane jest jednoznacznie: właściciel auta, który mieszka na Starym Mieście i pl. Narutowicza musi mieć specjalny identyfikator, który uprawnia do wjazdu w tę strefę ograniczonego ruchu. To samo dotyczy od niedawna parkingu za CH Jagiełło – tam „obcy” także nie zaparkuje. Identyfikatory wydają strażnicy miejscy, trzeba tylko odwiedzić ich w Urzędzie Miasta z dokumentami. A więc oni wjadą, a ich goście?
- Wszyscy inni muszą korzystać z parkingów przed tą strefą – tłumaczy Tomasz Lewandowski.
Taką informację słyszą wszyscy ci, którzy mieszkańcami Starego Miasta czy pl. Narutowicza nie są, a parkują tam samochody. Bo Straż Miejska nie ukrywa, że na razie tylko poucza kierowców. Ale nie wszyscy, bo są także tacy, którzy wpadają w ręce strażników po wielokroć.
- Część ludzi wjeżdża, bo myśli „a może się uda” – opowiada Lewandowski. – Takim wręczamy mandaty, zwykle stuzłotowe.
Ale kara za to wykroczenie wcale nie jest taka mała, bo zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, kierowca może stracić od 20 do 500 zł, a „zarobić” pięć punktów karnych.

Podziel się
Oceń

9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024 Organizowana od jedenastu lat, stała się już rozpoznawalnym wydarzeniem w Województwie Pomorskim. Rok rocznie przyciąga blisko dziesięć tysięcy turystów, zainteresowanych hodowlą gęsi pomorskiej i produktami, wytwarzanymi z jej mięsa. Przez trzy dni trwania imprezy, trwa biesiada przy dźwiękach dawnej muzyki, odbywają się występy zespołów folklorystycznych z regionu, a na koniec zatańczyć można na wiejskiej potańcówce. Każdy, kto przyjedzie w tych dniach do Swołowa, będzie miał okazję degustować i kupić gęsinę w różnych odsłonach kulinarnych (gęsie okrasy, pierogi i kartacze z gęsiną, smalce gęsie, gęsi pieczone, półgęski wędzone na zimno, galarety, pasztety z gęsi, zupy na gęsinie: czernina, brukwianka, kapuśniak). Wydarzenie to niezmiennie upowszechnia tradycję spożywania gęsiny w okolicach dnia Św. Marcina. Gęsina w Swołowie, to również okazja by poznać i degustować potrawy i wyroby z tego mięsa, uczestniczyć w targu produktów wiejskich z okolicy oraz, przy okazji, w jarmarku rękodzieła. Jak zwykle obecnych będzie około osiemdziesięciu wystawców ze swoimi gęsimi wyrobami tj. Koła Gospodyń Wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, lokalni hodowcy, przetwórcy i restauratorzy.Atrakcją dla odwiedzających są zawsze warsztaty i pokazy kulinarne, połączone z degustacją. Podczas imprezy odbywają się również pokazy i warsztaty muzealne, prezentujące dawne jesienne prace gospodarskie i domowe. Obejrzeć będzie można również hodowlę gęsi pomorskiej w tradycyjnych warunkach w Zagrodzie Albrechta oraz odwiedzić inne zwierzęta gospodarskie – owce, konie, kozy, kaczki, kury i in. Bilet wstępu na imprezę upoważnia do zwiedzania muzeum i uczestniczenia w pokazach.9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Malbork

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
test